Skocia ka regjistruar edhe njëherë numrin më të lartë të rasteve ditore me koronavirus.

Sipas autoriteteve shëndetësore në 24 orë u identifikuan 20, 217 persona me Covid .

Ndërkohë më shumë se 1, 000 njerëz ishin në spital, shifra më e lartë kjo që nga muaji tetor i 2021.

Nga ana tjetër qeveria skoceze ka theksuar se festat e fundvitit kanë ndikuar në rritjen e infektimeve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: