Tenisti serb Novak Djokoviç ka kërkuar falje pasi goditi gabimisht gjyqtaren anësore që solli dhe s’kualifikimin nga turneu US Open.

Në një postim në rrjetet sociale, Djokoviç thotë se ndihet i trishtuar teksa shton se gabimi ishte i tiji dhe i vjen keq që i shkaktoi gjyqtares një stres të tillë.

Ai konfirmon se ajo është mirë teksa sa i përket s’kualifikimit thotë se do të rikthehet për të punuar më fort.

STATUSI  I NOVAK DJOKOVIÇ

E gjithë kjo situatë më ka lënë vërtet të trishtuar dhe bosh. Kontrollova personin e linjave dhe falënderoj Zotin ajo po ndihet mirë. Më vjen shumë keq që i kam shkaktuar një stres të tillë. Kaq e padëshiruar. Shume gabim. Nuk po e zbuloj emrin e saj për të respektuar privatësinë e saj. Sa i përket skualifikimit, duhet të kthehem  dhe të punoj për zhgënjimin tim dhe t’i kthej të gjitha këto në një mësim për rritjen dhe evolucionin tim si lojtar dhe njeri. Unë kërkoj falje për turneun US Open dhe të gjithë shoqëruesit për sjelljen time. Unë jam shumë mirënjohës për ekipin dhe familjen time që janë mbështetja ime, dhe tifozët e mi për të qenë gjithmonë atje me mua. Faleminderit dhe më vjen shumë keq.

 

View this post on Instagram

 

This whole situation has left me really sad and empty. I checked on the lines person and the tournament told me that thank God she is feeling ok. I‘m extremely sorry to have caused her such stress. So unintended. So wrong. I’m not disclosing her name to respect her privacy. As for the disqualification, I need to go back within and work on my disappointment and turn this all into a lesson for my growth and evolution as a player and human being. I apologize to the @usopen tournament and everyone associated for my behavior. I’m very grateful to my team and family for being my rock support, and my fans for always being there with me. Thank you and I’m so sorry. Cela ova situacija me čini zaista tužnim i praznim. Proverio sam kako se oseća linijski sudija, i prema informacijama koje sam dobio, oseća se dobro, hvala Bogu. Njeno ime ne mogu da otkrijem zbog očuvanja njene privatnosti. Jako mi je žao što sam joj naneo takav stres. Nije bilo namerno. Bilo je pogrešno. Želim da ovo neprijatno iskustvo, diskvalifikaciju sa turnira, pretvorim u važnu životnu lekciju, kako bih nastavio da rastem i razvijam se kao čovek, ali i teniser. Izvinjavam se organizatorima US Opena. Veoma sam zahvalan svom timu i porodici što mi pružaju snažnu podršku, kao i mojim navijačima jer su uvek uz mene. Hvala vam i žao mi je. Bio je ovo težak dan za sve.

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb