SLLOVENI

Sllovenia ka ndërmarrë tashmë strategjinë e testimeve masive pasi vendi shënon 1 mijë e 330 të infektuar dhe 76 viktima nga COVID-19.

3 mijë teste çdo ditë do bëjë Sllovenia, një vend pjesë e BE me popullsi afro 2 milionë banorë. Testet do të jenë rastësore

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb