Ish-kontraktori i CIA-s, Edward Snowden ka marrë çmim publik nga Gjermania të titulluar “Një gotë kujdesi”

Ky çmim iu është dhënë dijetarëve, politikanëve dhe artistëve për kontributin e tyre të veçantë në promovimin e iluminizmit, maturisë dhe tolerancës.

“Një gotë kujdesi” është çmim vjetor, ku qyteti Kassel ia ka dhuruar Snowdenit. Qyteti ndodhet në Gjermaninë qendrore.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: