Nënkryetari i LSI Petrit Vasili i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama mbi solidarizimin ndaj Kosovës për reciprocitetin e targave me Serbinë. Sipas tij Rama  ka shumë frikë t’i thotë Serbisë të zbatojë dhe BE-së t’i kërkojë të ushtrojë trysni mbi të.

Më tej Vasili shkruan se Rama i kërkon Kosovës të dialogojë kur ajo ka plotësisht të drejtë.

 

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: