Vetëemërimi i Kryeministrit Edi Rama edhe në postin e Ministrit të Jashtëm, është i gabuar. Më 14 janar, “BalkanWeb” iu drejtua me një pyetje përmes sondazhit lexuesve, përmes së cilës i ftonte të votonin nëse vetëemërimi i kryeministrit edhe në postin e Ministrit të Jashtëm ishte i drejtë, apo i gabuar.

Në harkun kohor të 5 ditëve, në sondazh morën pjesë 4 399 lexues, nga të cilët 2 298 ose 52.24% zgjodhën opsionin ‘e gabuar’. Për 41.15% të lexuesve ose 1 810 prej tyre që morën pjesë në sondazh, vetëemërimi i kryeministrit edhe në postin e ministrit të jashtëm ishte i drejtë. Ndërkohë 6.62 % e pjesëmarrësve në sondazh preferuan të zgjedhin opsionin ‘nuk e di’.

Screenshot 2019 01 19 At 13.57.45

Vetëemërimin e Ramës në postin edhe të ministrit të jashtëm, Presidenti Ilir Meta e ‘bekoi’ një ditë më parë, ndërsa firmosi dekretin e dërguar nga vetë kreu i qeverisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb