Nga: ZONJA KATERINA

4-5 kumbulla
4-5 pjeshke
1 pjepër

Lajmë dhe pastrojmë frutat dhe i presim në kubikë duke i vendosur secilat në qeska të cilat i vendosim në frigorifer në ngrirje për rreth 8 orë.

Më pas i nxjerrim nga frigoriferi dhe për secilin frut, varet nga ëmbëlsia shtojmë nga 1 lugë ose 2 lugë sheqer kur i hedhim në blender. Gjithashtu në momentin që i vendosim në blender shtojmë dhe 2-3 lugë ujë. I servirim frutat sorbeto në gota me gjethe borziloku ose menteje.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: