TIRANË

Presidenti i Republikës Ilir Meta sfidon sërish duke kërkuar një referendum për situatën e krijuar në vend.

Pas sulmeve nga maxhoranca dhe mungesën e një dialogu e konsensusi për Gjykatën Kushtetuese dhe për situatën në vend, Presidenti Meta dje artikuloi qartë dhe i prerë referendumin si zgjidhja e vetme për kryeministrin Edi Rama dhe disa palaço ndërkombëtarë. Ndërsa sot, pas referendumit të vitit 1998 për Kushtetutën, Meta e cilëson atë të tradhtuar dhe kërkon një të ri.

“Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. KOHA PËR REFERENDUM TË RI!”, shkruan Meta në “Facebook”.

Meta Fb
Meta Fb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb