Nga: ZONJA KATERINA

400 gr spageti integrale, 150 gr peshk të tymosur konservë, 1 karrotë, 1 lç rigon, 1-2 lugë uthull balsamike, Kripë, piper, majdanoz

Ziejmë makaronat në ujë të vluar me kripë për 8-10 minuta. I kullojmë më pas makaronat dhe i vendosim në një enë ku shtojmë lëngjet e konservës, karrotën e grirë në rende, rigonin, kripën, piperin dhe uthullën balsamike. I trazojmë mirë dhe më pas i servirim makaronat spageti me peshk të tymosur dhe majdanoz të freskët.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb