U zhvilluan mbrëmjen e sotme, të tjera ndeshje në grupet kualifikuese, të vlefshme për eliminatore në EURO 2020. Spanja fitoi pastër 3-0 ndaj Suedisë në shtëpi, me tre gola të shënuar në pjesën e dytë. Ramos dhe Morata shënuan me penallti, ndërsa golin e tretë e shënoi Oiarzabal.

Polonia fitoi 4-0 ndaj Izraelit, duke marrë kështu fitoren e katërt në katër ndeshje, dhe duke u konfirmuar në krye të grupit G.

Maqedonia e Veriut u mund me përmbysje 1-4 nga Austria, brenda në shtëpi, ndërsa me këtë rezultat, fitoi Serbia, ndaj Lituanisë.

Republika Çeke, në grup me Kosovën, fitoi 3-0 ndaj Malit të Zi, duke shkuar kështu në vendin e dytë në grup me 6 pikë. Më poshtë, rezultatet nga mbrëmja e sotme.