SPANJA

Qeveria spanjolle ka shpallur 10 ditë zie kombëtare për 27 mijë viktimat nga COVID-19.

Ky është bilanci më tragjik i vdekjeve në Spanjë në demokracinë e saj 40- vjeçare. Në fakt partitë opozitare kanë kritikuar ashpër qeverinë se pse nuk nderonte vikimat nga koronavirusi.

Tashmë për 10 ditë në 14 mijë institucione publike flamuri spanjoll do të valëvitet në gjysëm- shtizë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb