Teksa kryefjala e këtyre ditëve është shembja e teatrit kombëtar, për të cilin ka pasur dhe ka protesta, vjen një koment nga avokati Spartak Ngjela.

I ftuar në emisionin ‘Real Story’ në ‘News24 Ngjela theksoi se me shembjen e Teatrit Kombëtar nuk u shkel asnjë ligj, pasi godina në fjalë nuk ishte mes monumenteve të kulturës.

“Teatri Kombëtar duhet të mbahej si muze. Aty është bërë gjyqi special ku u dënua elita e Shqipërisë. Ca ligj u shkel se u prish teatri?! Ai nuk ishte monument kulture. Në Durrës u bë teatër modern dhe në disa qytete po ashtu”, pohoi Ngjela.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: