TIRANË

Kryeministri i vendit Edi Rama ka reaguar pas triumfit  të kombëtares së Shqipërisë dhe Kosovës gjatë mbrëmjes së sotme. Kuqezinjtë triumfuan në transfertën e Moldavisë në shifrat e thella 0-4, ndërsa Kosova priti në stadiumin “Fadil Vokrri” Malin e Zi, ku dhe  fitoi në shifrat e pastra 2-0.


Edhe pse dhuroi spektakël kundër Moldavisë, Shqipëria zyrtarisht ka mbetur jashtë “Euro 2020”.


72189953 10157069034656523 1903158300153741312 N
72189953 10157069034656523 1903158300153741312 N

Shefi i qeverisë ka shpërndarë edhe një foto, ndërsa në përshkrimin e saj në “Facebook” , Rama nuk e fsheh dot gëzimin që ka përjetuar duke shkruar “SUPER MBRËMJE⚽️???”.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb