Një shfaqje e ”Metallica”-s në muajin e nëntë të shtatzënisë dhe foshnja lind në ritmin e muzikës.

”Ja çfarë ndodhi me Joice Figueiro, spektatore në koncert, e cila filloi të ndjejë kontraktimet gjatë shfaqjes”, shkruan today.it.

Mamaja e re kishte shkuar në koncertin në stadiumin ”Pereira” në Brazil dhe lindi pikërisht në momentin që grupi po performonte këngën “Enter Sandman”.

Një ngjarje e lumtur në mes të një koncerti për të ndarë detajet e historisë, ishte ”Metallica”, që preku 8,2 milionë fansat e tyre në Instagram ku shumë i kanë shkruar nënës së re për t’i dërguar asaj urimet më të mira.

Joice Figueiro kishte blerë bileta për të ndjekur koncertin në kohë normale, pra tre vjet më parë.

Më pas, shtatzënia dhe vendimi për të ndjekur ende spektaklin e grupit të saj të preferuar edhe pse thuajse kishte ardhur në momentin e lindjes, e cila, në fakt, nuk vonoi.

Në këngën e tretë nga fundit të koncertit, për gruan filloi momenti më delikat dhe më i ndërlikuar dhe ajo u dërgua në spital me ambulancë në kohën e duhur.

“E gjithë dita ishte e çmendur”, tha ajo, ndërsa shtoi me shaka se do ta quante djalin James Ulrich, një nderim për metallistin James Hetfield dhe bateristin Lars Ulrich.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb