MALAJZI

Mahathir Mohamad me një letër dorëzuar mbretit të Malajzizë ka shpallur dorëheqjen si kryeministër. Në moshën 95- vjeçare, prej 2018 nga kur kishte marrë dhe detyrën Mohamad nuk kërkon të jetë më kryeministër i vendit të tij.

Kohët e fundit po spekulohej se Mohamad do të largohej nga koalicioni qeverisës Pakatan Harapan, për të formuar me një qeveri të re me

Organizatën Nacionale të Bashkuar të Malajzianëve dhe me Parinë Islame të Malajzisë si dhe me disa parti të tjera.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb