Një seancë e pazakontë është kjo e zhvilluar këtë të hënë në Kuvend. Teksa jashtë opozita ka zhvilluar një protestë, paralelisht është mbajtur edhe seanca plenare ku nuk kanë munguar përplasjet.

Në fjalën e saj Elisa Spiropali drejtuar kreut të PD Sali Berisha tha se, nuk i ka njerëzit për të bërë revolucioni për të cilën ai thotë se do të bëjë.

Berisha: Çfarë pate ti që u ngrite? A jeni në rregull!?

Elisa Spiropali: Revolucioni do njerëz, bindje që ju nuk i keni doktor. Populli ju rezervon një vend të veçantë. Mblidh mendjen se nuk bëhet kështu.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb