Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka shkruar në FB për Presidentin Ilir Meta pasi ky i fundit ktheu në Kuvend ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Spiropali thotë se Meta nxjerr tallava-dekrete ndërkohë që jep qindra pasaporta në shkelje të ligjit.

Ajo gjithashtu e cilëson Metën si ”Big Fish-” i Presidencës teksa paralajmëron se do durohet edhe pak derisa partia e tij LSI, të bëhet hi.

 

STATUSI NGA ELISA SPIROPALI

Big Fish-i i Presidencës jep qindra pasaporta në shkelje të ligjit. Nxjerr tallava-dekrete. Dërgon zuzarë matanë detit për të nxirë Shqipërinë. Sulmon, kërcënon, shantazhon gazetarë.
Ta durojmë edhe pak big matrapazin. Derisa mikro partia t’i bëhet hi, por hiri kurrë më parti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb