TIRANË

Ministrja Për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar në “Twitter” , menjëherë pasi presidenti Ilir meta deklaroi se kreu i shtetit mbron Republikën dhe republika është e qytetarëve.

Spiropali thotë se bie dakord me këtë shprehje të Metës, duke shtuar se presidenti është i qytetarëve dhe jo i Lulit dhe Monikës.

  • foto galeri

Reagimi i Elisa Spiropalit:

Zoti Meta, jemi dakord me ju “Shqipëria është Republikë. Presidenti i takon Republikës dhe Republika u takon qytetarëve!”. Pikërisht për sa jemi dakord këtu, ju e keni humbur të drejtën të qëndroni në zyrën e Presidentit. Sepse Presidenti i takon Republikës jo Lulit dhe Monikës.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb