Kategoria Superiore e futbollit startoi me superndeshjen Kukësi-Tirana, që në fund prodhoi barazimin 1-1. Një pikë për të dy ekipet pretendente në këtë fillim të kampionatit, duke frenuar njëri-tjetrën.

Sfida nisi menjëherë me gol, Kukësi kalon në avantazh që në minutën e tretë. Top në thellësi për Dacin, i cili gjeti kohën dhe kalon topin mbi Bekajn që po dilte nga kuadrati. Tirana u përpoq që në pjesën e parë të vendoste ekuilibrat, por 45 minutat e para mbyllen 1-0.

Bardheblutë insistojnë edhe në të dytën dhe shpërblehen në minutën e 56-të. Pas një goditje nga këndi, topi shkon te Xhixha, i cili me gjuajtjen e tij me kokë çon sferën në rrjetë.

Situata për Kukësin do të komplikohej edhe më shumë në minutën 71’. Daci bën faull ndaj Isenit dhe më pas edhe godet lojtarin e shtrirë në tokë. Gjyqtari Jorgji nuk heziton t’i tregojë menjëherë kartonin e kuq. Autori i golit për Kukësin lë të tijtë me 10 vetë.

Por pavarësisht përpjekjeve të të dyja skuadrave, nuk ka fitues mes tyre, duke ndarë nga një pikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb