Qytetarët maqedonas kanë protestuar ditën e djeshme në Shkup kundër masave të reja anti-Covid që hyjnë sot në fuqi.

‘’Stop vaksinimit të dunshëm’’ ishte motoja e maqedonasev të cilët nuk pranojnë masat e reja nga qeveria që prekin kryesisht të pavaksinuarit.

Fillimisht protesta nisi para parlamentit dhe përfundoi tek qeveria.

Maqedonia e Veriut nuk është rasti i parë dhe i vetëm që me masat kufizuese do të diferencojë të vaksinuarit nga të pavaksinuarit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb