Igli Tare shpresoj deri në fund se Thomas Strakosha, një nga zbulimet e tij më të rëndësishme, do të rinovonte kontratën që i përfundon në fund të këtij sezoni, të mos largohej falas.

Me Sarri që pritet të konfirmohet në krye të ekipit kryeqytetas, ishte e sigurt që Strakosha do të largohej, kështu pritet të ndodh pasi sipas mediave italiane, Strakosha po luan ditët e tij të fundit në Itali për të nisur më pas një aventurë të re në Premier League.

Straku
Straku

Sipas La Repubblica: Strakosha ka gjetur akordin total me Fulham, fituesit e freskët të Championship. Firma zyrtare mbi kontratë pritet të vijë në ditët në vijim.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb