Trajneri i Partizanit, Dritan Mehmeti, pas miqësores së zhvilluar në Pogradec ndaj Dinamos foli për “Panorama Sport”, ku padyshim nuk i vuri rëndësi rezultatit, por qëllimit që skuadra deshi të arrinte për sa i përket formës fizike. Mehmeti shprehet se ngarkesa e madhe fizike ka ndikuar në paraqitjen e së shtunës, teksa thekson se talentet tashmë do të kenë vëmendje më të madhe nga Partizani.

Sa ju shërbeu kjo miqësore ndaj Dinamos dhe si ju duk skuadra?

Skuadra ka pasur shumë ngarkesa në aspektin fizik, duke qenë se jemi para kampionatit dhe është ngarkuar thuajse në maksimum me dy seanca të plota stërvitore në ditë. Qëllimi i ndeshjes së djeshme ka qenë që të mbahet ritmi. Në këto ndeshje lojtarët janë të ngadaltë në veprimet e tyre, sepse ngarkesat fizike ndikojnë në shpejtësinë e veprimit. Nuk po punojmë për të fituar këto miqësore, por në planin afatgjatë, për t’i dhënë ngarkesë skuadrës për të përballuar kampionatin, jo këto miqësore.

Pavarësisht aspektit fizik, sa i kënaqur jeni me atë që skuadra dha ditën e djeshme në fushë?

Jam i kënaqur për stërvitjet që kemi bërë deri më tani, por nuk mund të them të njëjtën gjë për mënyrën se si e interpretuam ndeshjen e djeshme. Gjithsesi, duke pasur parasysh stërvitjet intensive të ditëve të fundit, justifikohet pjesërisht ajo paraqitje ndaj Dinamos.

Pamë lojtarë të rinj, që u aktivizuan dhe ishin mjaft aktivë. Do t’u besojë Partizani më shumë të rinjve në të ardhmen?

Për sa i përket elementit të ri, duke pasur parasysh që tashmë jemi futur në kompleksin e ri të klubit, mendoj se klubi ka ndryshuar edhe strategji. Ne po punojmë më shumë për të ardhmen dhe për t’i dhënë më shumë besim produktit vendës, e sidomos akademisë. Do të kemi më shumë besim te lojtarët e rinj, sigurisht brenda kualitetit që ka dhe kërkon Partizani.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: