BERAT- Ambasadori i Izraelit në vendin tonë David Cohan ka nderuar sot qytetin e Beratit me një titull mirënjohje.

Ky titull i jepet qytetit muze për strehimin e hebrenjve gjatë Luftës së II-të Botërore.

Ambasadori Cohen i shoqëruar edhe nga Zonja e Parë, Odeta Nishani kanë inauguruar edhe një çerdhe në këtë qytet.

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: