VLORA

Gjykata e Vlorës ka dhënë arrest me burg për biznesmenin Fatos Dusha i cili strehoi 9 klandestinë në hotelin e tij në Tiranë raporton gazetari Enrik Mehmetaj.
Klandestinët ishin pjesë e grupit prej 50 personash që po udhëtonin nga Vlora në Itali, por që rrezikuan jetën pasi mbetën në mes të detit pas avarisë së mjetit ujor.

Seanca në Vlorë u mbaj me dyer të mbyllura teksa gjyqtare ishte Herila Çela.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: