Bluzë jeshile e errët, pantallona me shumë xhepa dhe mjekër e kuruar.

Një student japonez u shfaq i maskuar si presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, në ceremoninë e tij të diplomimit.

Kostumi i tij ishte pjesë e ekskluzivitetit të ceremonisë së diplomimit të Universitetit të Kiotos, që lejon që nxënësit të veshin çfarë të duan.

Studenti, i identifikuar vetëm si Amiki në Twitter, tha për median japoneze se ai ishte veshur si Zelensky për të treguar solidaritet me Ukrainën.

”Prej kohësh më kanë thënë se dukesha si presidenti Zelensky”,

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb