Një stuhi e fortë ere vrau shtatë persona, përfshirë tre fëmijë, në Siri të mërkurën, sipas Observatorit Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Gjashtë viktima vdiqën si pasojë e shembjes së murit nga era e fortë dhe një burrë në provincën qendrore të Sirisë, Homs, vdiq pasi u godit nga një billboard reklamimi.

Të gjitha portet detare u mbyllën për shkak të stuhisë, sipas radios Sham FM. Shpejtësia e erës pritet të kalojë 100 km në orë dhe do të tërhiqet më vonë, sipas raportit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: