Një stuhi e fuqishme shiu ka përfshirë qytetin e Zyrihut, ku si pasojë e erës së fortë janë shkaktuar përmbytje në disa rrugë.

Mediat vendase raportojnë se gjatë natës së kaluar në këtë qytet ka rënë më shumë se 4 cm shi.

Kjo situatë ka bërë që disa pemë të rrëzohen, duke bllokuar kështu rrugën dhe pezullimin e lëvizjes me makina.

Fatmirësisht nga kjo situatë nuk janë shkaktuar viktima apo persona të lënduar.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: