Afganët e strehuar në Shëngjin rrezikojnë të dëbohen nga hoteli ku janë vendosur,. Ata kanë zhvilluar këtë të mërkurë një protestë.

Kjo për shkak se një nga pesë organizatat nuk kanë paguar detyrimet e hotelit ku edhe i kanë vendosur.

Protestën e kanë organizuar me synimin për të gjetur një zgjidhje se çfarë do të bëhet me fatin e tyre.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb