Sulmuesi Luis Suarez ka rezultuar pozitiv me COVID-19 gjatë grumbullimit me Uruguain.

33-vjeçari ishte në një formë të mirë teksa duket se për disa ditë ose javë do i mungojë fushave të gjelbëra.

Fatkeqësisht Suarez nuk do të jetë në sfidën e së shtunës duke humbur përballjen ndaj ish ekipit të tij, Barcelonës.

Deri më tani Suarez ka patur një start perfekt me Atletico Madrid pasi në këtë fillim-sezoni ka shënuar 5 gola.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb