Ukraina është mbështetur me pajisje ushtarake nga vende të ndryshme, për t’u përballur me forcat ruse.

Suedia gjithashtu ka njoftuar se do të dërgojë pajisje shtesë për mbrojtjen ukrainase. Lajmi u bë i ditur nga ministri suedez i Mbrojtjes.

Janë rreth 5,000 armë antitank së bashku me materiale te tjera ushtarake që do të dërgohen në Ukrainë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: