NGA: ZONJA ENEIDA

4 patate mesatare
200 gr spinaq
3 qepë të njoma
1 tufë kopër
4 vezë
2 lugë pana
150 gr djath feta Olympus
Kripë
Vaj ulliri

Kaurdisim qepën e njomë në vaj ulliri dhe më pas shtojmë spinaqin. E lemë pak të ftohet dhe shtojmë të verdhat e vezëve, koprën dhe djathin.

Ziejmë patatet dhe i shtypim me pirun, por jo t’i bëjmë pure.

Rrahim të bardhat e vezëve, hedhim panën dhe i shtojmë me kujdes tek patatet që mos të ulet volumi. I bashkojmë më pas të gjithë përbërësit dhe i shtrojmë në një tavë, të cilën e vendosim në furrë për 20 minuta në 200 gradë derisa të marrë ngjyrë kafe të hapur nga lart.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb