Presidenti Meta ka uruar boksierin Florian Marku i cili u shpall kampin bote në IBFI. Meta thotë se shqiptarët krenohen me Florianin që jep gjithmonë paraqitje të shkëlqyera në ring.

Ai thekson se fitorja e sotme ndaj Prodan është sukses i jashtëzakonshëm për boksin profesionist shqiptar.

 

STATUSI NGA ILIR META

Një sukses i jashtëzakonshëm për boksin tonë profesionist, Florian Marku shpallet kampion bote në IBFI!

Urimet më të ngrohta dhe gjithmonë paraqitje të shkëlqyera në ring! Krenohemi me Florianin!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb