Tekniku i Milanit, Stefano Pioli analizoi fitoren 2-0 ndaj Lazios.

Ky Milan duket më i pjekur?

Futbolli është i jashtëzakonshëm, sepse të jep emocione të forta dhe mund të ndryshojë drejtimin e gjërave në një kohë shumë të shkurtër. Pas derbit, nuk menduam se rrugëtimi ynë kishte përfunduar, por ishte një fillim i ri. Skuadrat e forta duhet të gjejnë vazhdimësinë. Jam i kënaqur me skuadrën.

Si është Loftus-Cheek?

Ai ndjeu një goditje midis pubisit dhe barkut, kështu që nuk ka asgjë muskulore dhe kjo mund të jetë një gjë pozitive. Të shohim nesër. Ai po bënte shumë mirë.Një koment për Okafor?

Mund të luajë në dy role: Unë jam i lumtur dhe ai bëri mirë. Golat lartësojnë figurën e sulmuesit, pastaj pozicioni do të varet nga ndeshjet. Jam shumë i lumtur. Jovic është gjithashtu një lojtar i shkëlqyer.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: