Një ditë pas masakrës së Nju Jorkut një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA.

Mediat e huaja shkruajnë se një person, qëlloi me armë zjarri drejt dhjetërave njerëzve në një kishë në Kaliforni.

Deri më tani, nuk dihet se sa është numri i viktimave raportojnë autoritet. Policia ndërkohë ka mundur të arrestojë autorin dhe të konfiskojë armën e krimit.

Ndërkohë Autoriteti i Zjarrfikësve të Qarkut Orange tha se ishte në vendngjarje duke trajtuar viktimat dhe duke dërguar pacientë të shumtë në spitale.
Agjentët e FBI-së po përgjigjen për të ndihmuar policinë e Orange County në skenën e të shtënave, thanë zyrtarët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb