Një shpërthim me makinë-bombë është regjistruar në një qendër policie në Kisak të Jemenit.

Si pasojë kanë mbetur të vdekur 12 persona, shkruajnë mediat botërore. Deri më tani nuk dihen ende arsyet e sulmit.

Një burim ka treguar për mediat se automjeti shpërtheu pranë një hoteli në aeroport. Vlen të përmendet se në fillim të këtij muaji, një makinë bombë kishte shpërthyer në një qendër rekrutimi të policisë irakiane në Kisak, duke vrarë të paktën gjashtë persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb