Autoritetet në rajonin juglindor të Zaporizhzhia të Ukrainës kanë raportuar për lëndime civilësh, pas sulmeve me raketa ruse në një fshat.

Shpërthimet thuhet se kanë zgjuar njerëzit në mes të natës.

Punonjësit e urgjencës shkuan në vendngjarje, postoi administrata rajonale në aplikacionin e mesazheve Telegram.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb