Një sulmues me thikë goditi për vdekje një grua 33-vjeçare dhe plagosi rëndë një tjetër grua dhe një burrë në qytetin holandez të Delft, tha policia.

Pas ngjarjes në një zonë banimi, oficerët arrestuan një të dyshuar 31-vjeçar pas një ndjekjeje në Belgjikë.

Burri po merrej në pyetje nga hetuesit, të cilët besojnë se sulmi erdhi nga një mosmarrëveshje marrëdhëniesh. Një burrë 55-vjeçar dhe një grua 57-vjeçare të cilët kanë pësuar lëndime janë dërguar në spital.

“Unë dola nga kisha dhe pashë gruan duke bërtitur”, tha një banore e zonës për transmetuesin publik NOS. “Shkova të vrapoja tek ajo dhe një burrë erdhi me vrap me thikë”.

Vetëm pasi sulmuesi u largua nga vendi i ngjarjes ajo mundi t’i afrohej gruas duke e goditur në trotuar me thikë në të gjithë trupin e saj, tha banorja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb