Në Jarabulus në veri të Sirisë 2 civilë u plagosën si rezultat i një shpërthimi të një autobombe.

Në qendër të qytetit Jarabulus e cila është pastruar nga terrori me operacionin “Mburoja e Eufratit” shpërtheu një bombë e vendosur në një automjet.

Forcat lokale të sigurisë që hetojnë vendin e ngjarjes janë përqendruar në atë se sulmi mund të jetë organizuar nga organizata terroriste YPG/PKK.

Organizata terroriste YPG/PKK, e cila vazhdon okupimin e saj në Tell Rifaat dhe rajonet Munbixh, shpesh kryen akte terroriste duke shënjestruar rajonet Bab, Azez, Jarabulus dhe Afrin.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb