Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë plagosur, pasi një makinë përplasi disa persona në një stacion autobusi në Jerusalem.

Autoritetet vendase raportojnë se autori i dyshuar ishte një fëmijë 6 vjeçar, ndërsa autori i dyshuar është një shtetas palestinez, i cili u qëllua për vdekje nga forcat e sigurisë.

Sulmi ndodhi në afërsi të një vendbanimi hebre dhe vjen pas përshkallëzimeve të tensioneve midis izraelitëve dhe palestinezëve.

Që nga fillimi i vitit, kanë humbur jetën mbi 40 persona, shumica dërrmuese ishin palestinezë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb