Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez i ka quajtur sulmet ushtarake të Izraelit në Gaza, një kërcënim për stabilitetin botëror.

Në fjalën e tij në Kongresin spanjoll, Sanchez tha se përgjigja e Izraelit ishte disproporcionale dhe rrezikon destabilizimin e Lindjes së Mesme, dhe si pasojë, të gjithë botës.

“Njohja e një shteti palestinez ishte në interesat gjeopolitike të Evropës”, u shpreh ai.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb