Pas dy sulmeve të njëpasnjëshme me viktima në SHBA, presidenti Ilir Meta vjen me një mesazh solidarizimi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale kreu i shtetit shqiptar shkruan se shqiptarët solidarizohen me kombin amerikan.

“Shumë i #trishtuar dhe i #tronditur nga humbjet e #jetëve të #pafajshme në #ElPaso dhe #Ohio. #Lutjet dhe #mendimet e mia për #familjet e viktimave. #Solidaritet me #kombin e madh #amerikan?? ?? “, shkruan Meta.

Kujtojmë se sulmi i parë ndodhi në një qendër tregëtare në Teksas, ku humbën jetën 20 persona, ndërsa i dyti në Ohio, duke shënuar 9 viktima.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: