Kryeministri holandez, Mark Rutte ka bërë thirrje që të diskutohet më gjerësisht çështja e gazit.

Rutte nuk e sheh si mundësi zgjidhjeje që BE të ndërpresë plotësisht furnizimin me naftë të gazit rus.

“Nuk është e mundur që BE të ndërpresë plotësisht furnizimin me gazin rus. Ne duhet të diskutojmë të gjitha dobësitë dhe varësitë nga nafta dhe gazi rus”, tha më tej Rutte.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb