Prezenca e OSBE në Shqipëri, ka deklaruar se është duke vëzhguar zhvillimet lidhur me sulmin e paligjshëm ndaj ‘Prestige Resort”.

Sulmi i paligjshëm ndaj ‘Prestige Resort’ ka nisur që prej mëngjesit të ditës së djeshme. IKMT, forca të shumta policie si edhe forca xheniere ndodhen në ‘Prestige’. Shembja e Resorti ka vijuar edhe mëngjesin e ditës së sotme, ndërsa po shembet edhe veranda e katit të dytë të Prestige.

Sakaq “BalkanWeb” ka përcjellë hap pas hapi aksionin e paligjshëm, ndërsa nga pamjet duket edhe shkatërrimi i hotelit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb