Në një kohë kur sot e gjithë vëmendja është përqendruar në veri të Kosovës, ku një grup i armatosur hapi zjarr ndaj policisë, ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij, Xhelal Sveçla.

Burime për News 24 dhe BalkanWeb bëjnë me dije se ministri Balla i ka zhvilluar Sveçlë ngushëllimet për zyrtarin e policisë që ka humbur jetën dhe ka uruar shërim të shpejtë të plagosurve.

Svelça e ka informuar ministrin Balla mbi situatën dhe masat e marra nga Policia e Kosovës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb