Konfirmohen 10 viktima nga sulmet e tmerrshme të mëngjesit të sotëm në qytetin e dytë më të madh në Ukrainë, Kharkiv.

Lajmi bëhet i ditur nga “BBC”, referuar raportit më të fundit të të dhënave, ku thuhet se nga sulmet me raketa në sheshin qendror të qytetit kanë mbetur edhe 20 të plagosur.

Ndërkohë, dhjetëra të tjerë janë mundur të nxirren të gjallë nga rrënojat nga ekipet e kërkim-shpëtimit. Ndërkohë, “BBC” ka publikuar disa pamje brenda ndërtesës qeveritare së sulmuar nga raketat, e cila shihet se është shkatërruar totalisht.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb