Presidenti Ilir Meta ka dënuar sulmin e rëndë e ndodhur në Kopenhagen ku humbën jetën tre persona.

Në një reagim në Twitter, Meta shpreh ngushëllimet dhe solidarizohet me familjet e viktimave.

“Të tronditur nga akti kriminal në Kopenhagë ku humbën jetën 3 shtetas dhe u plagosën disa të tjerë. Ngushëllimet e mia më të thella dhe solidariteti me familjet e viktimave, popullin dhe autoritetet e ! Të lënduarve ju uroj shërim të shpejtë!”, shkruan presidenti.

Fw1zhtnwiaetng

 

Fw1zhncwaaayh I

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb