Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka reaguar për sulmin në depon e rajonit të Belgorod.

Peskov ka thënë se sulmi, i pretenduar se është shkaktuar nga helikopterët ukrainas, nuk krijon kushte të favorshme për vazhdimin e bisedimeve të paqes.

“Kjo nuk perceptohet, nuk krijon kushte për vazhdimin e negociatave”, tha ai për agjencinë e lajmeve Interfax.

Sipas raportit, Peskov ridrejtoi pyetje të mëtejshme në lidhje me sulmet e raportuara tek agjencitë ruse të zbatimit të ligjit.

Ai tha gjithashtu se autoritetet po bënin gjithçka për të riorganizuar zinxhirin e furnizimit me karburant dhe për të shmangur ndërprerjen e furnizimit me energji në Belgorod.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb