Ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka me anë të një postimi në Twitter ka reaguar në lidhje me sulmin e fundit të Rusisë ndaj Ukrainës, në qytetin e Dnipros ku një bllok apartamentesh u godit nga raketat.

Xhaçka shkroi se ky është një tjetër krim i urryer lufte nga Rusia, strategjitë e së cilës në Ukrainë e cilësoi si më ë ngjashme me ato të një organizate terroriste sesa të një vendi modern.

“E tmerruar nga numri i të vdekurve nga 🇷🇺sulmi me raketa kundër një blloku apartamentesh në #Dnipro . Një tjetër krim i urryer lufte nga një Rusi, strategjitë dhe taktikat e së cilës në #Ukrainë janë më të ngjashme me ato të një organizate terroriste sesa ato të një vendi modern dhe anëtari i përhershëm i #KBKB

Këto krime nuk duhet të mbeten pa u ndëshkuar. Ne duhet të punojmë të gjithë së bashku për të garantuar që i gjithë zinxhiri i komandës ruse të mbahet përgjegjës për këto krime barbare. Ne qëndrojmë me #Ukrainën”, shkroi ajo në Twitter.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: