Prej tre ditësh vijon sulmi ndaj Prestige Resort dhe puna për shembjen e godinave.

Punonjësit e IKMT dhe forcat xheniere nuk kanë respektuar as oraret zyrtare dhe as ditën e pushimit.

Ashtu si edhe dje, puna vijon ende me prozhektorë, situatë kjo e krijuar edhe nga urdhri i drejtoreshës së IKMT Dallëndyshe Bici e cila ka urdhëruar që shembja të përfundojë më 5 dhjetor.

Pavarësisht orës së vonë dhe errësirës, vijon puna për hapjen e vrimave ku do të vendoset eksplozivi me anë të të cilit do të kryhet shpërthimi i komanduar.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb