Kancelari gjerman Olaf Scholz, ndërsa ka reaguar lidhur me sulmet ruse në Ukrainë, deklaroi se kjo vendimmarrje nuk ka asnjë justifikim.

Kancelari gjerman shtoi se kjo është një luftë e presidentit rus Vladimir Putin, duke shtuar se për këtë gabim të tmerrshëm, Rusia do të paguajë një çmim të lartë.

“Për të gjitha këto nuk ka asnjë justifikim. Kjo është lufta e Putinit.” Kështu tha kancelari gjerman Olaf Scholz, duke shtuar se “Rusia do të paguajë një çmim shumë të hidhur, ka bërë një gabim të tmerrshëm duke nisur luftën”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb